سایت تحلیلی، خبری

روحانی:دولت به اندازه تعریف شده در قانون اساسی اختیارات ندارد

دولت به اندازه تعریف شده در قانون اساسی اختیارات ندارد جمعی از فعالان سیاسی کشوربا روحانی دیدار کردند  آذر منصوری گفت: ، دولت به اندازه کافی از اختیارات لازم را مطابق نقشی که قانون اساسی برایش تعریف کرده، ندارد. لذا به نظر می رسد که  این جایگاه دولت با توجه به محدوده اختیاراتی که دارد در طول ۴۰ سال اخیر بی سابقه است.

بنفش ها
اسم شب

در همین رابطه،آذر منصوری فعال سیاسی اصلاح طلب می گوید، دغدغه همه حاضرین اعم از اصلاح طلب و اصولگرا، کمک و همفکری به دولت برای عبور از مشکلات و بحران های پیش روی کشور بود.

مهم ترین کلیدواژه های آقای روحانی این بود که ایشان ضمن تشریح مشکلات پیش روی دولت هم در سیاست داخلی و هم سیاست خارجی، تمرکز روی این بحث بود

که قاعدتاً چنانچه دولت در جایگاه پاسخگویی قرار می گیرد به همان میزان که در این جایگاه مسئولیت برایش تعریف می شود، باید از اختیارات لازم برای ایفای نقش ها و مسئولیت ها برخوردار باشد.

دولت به اندازه تعریف شده در قانون اساسی اختیارات ندارد

وی ادامه داد: در حالی که در شرایط فعلی با توجه به مجموعه مشکلاتی که کشور با آن مواجه است و فشار بی سابقه ای که از سوی دولت آمریکا به ایران وارد است

این فعال سیاسی اصلاح طلب افزود: محدوده اختیارات رئیس جمهور هم در سیاست داخلی و هم در سیاست خارجی مطرح بود.

مشکلاتی که در مقطعی برای دولت در خصوص موسسات اعتباری پیش آمد

و به هر ترتیب در شرایطی دولت مجبور شد با فشارهای وارده، ۳۰ هزار میلیارد غرامت افراد را پرداخت کند که این مشکلات دولت را بیشتر کرد.

خواننده ارجمند لطفا نظر خود را در مورد مطلب فوق برای ما ارسال فرمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.