سایت تحلیلی، خبری

سیاه چاله ورود نظامیان به عرصه سیاست و امور اجرایی

اول باید از جایگاه نظامی خود استعفا دهید

سیاه چاله ورود نظامیان به عرصه سیاست و امور اجرایی ،حضرت امام ( ره) دروصیت نامه الهی و سیاسی شان مرقوم فرموده اند :

«وصیت اکید من به قوای مسلح آن است که همان طور که از مقررات نظام، عدم دخول نظامی در احزاب و گروهها و جبهه ها است به آن عمل نمایند؛ و قوای مسلح مطلقاً، چه نظامی و انتظامی و پاسدار و بسیج و غیر اینها، در هیچ حزب و گروهی وارد نشده و خود را از بازیهای سیاسی دور نگه دارند.

امام خمینی و رهبر معظم انقلاب و بحث حضور نظامیان در سیاست
امام فرمودند نظامیان حق ورود به سیاست را ندارند

در این صورت می توانند قدرت نظامی خود را حفظ و از اختلافات درون گروهی مصون باشند. و بر فرماندهان لازم است که افراد تحت فرمان خود را از ورود در احزاب منع نمایند.

و چون انقلاب از همه ملت و حفظ آن بر همگان است، دولت و ملت و شورای دفاع و مجلس شورای اسلامی وظیفه شرعی و میهنی آنان است که اگر قوای مسلح، چه فرماندهان و طبقات بالا و چه طبقات بعد، برخلاف مصالح اسلام و کشور بخواهند عملی انجام دهند یا در احزاب وارد شوند که ـ بی اشکال به تباهی کشیده می شوند ـ و یا در بازیهای سیاسی وارد شوند، از قدم اول با آن مخالفت کنند.

بر رهبر و شورای رهبری است که با قاطعیت از این امر جلوگیری نماید تا کشور از آسیب در امان باشد.»

آقای صادق خرازی نوشته اند :  اینکه بخواهیم نظامیان را منحصر کنیم کار پسندیده ای نیست، اینکه بگوییم خدا فقط شما را خلق کرده تا به جبهه بروید و شهید شوید، یا فقط بجنگید و …، به نظر من این کار خیلی قابل توجیهی نیست. خیلی از رؤسای جمهور دنیا در آمریکا و اروپا نظامی بودند، مگر در اروپا ژنرال دوگل نبود؟ یا آیزنهاور در آمریکا. اگر توانایی ها و شایسته سالاری ها باشد، این مساله یک موضوعیت دیگری پیدا می کند. در صورتی که قانون منعی نداشته باشد، یک نظامی هم میتواند خودش را در معرض انتخاب شدن و رای مردم قرار دهد. اگر کسی توانایی و قدرت تاثیر گذاری و اقبال ملی داشته باشد، مانند شهید سلیمانی می تواند بیاید و کاندیدا شود.»

جناب آقای خرازی

– خدا کسی را نظامی یا روحانی یا استاد دانشگاه و…. خلق نکرده بلکه انسان ها خود به اختیار شغلی را انتخاب می کنند.و به همین جهت اگر شغلی لوازمی داشت باید آن را بپذیرند. لوازم یک شغل هم گاه ایجابی است( مثل اینکه هر کس روحانی است لباس خاصی می پوشد ) و گاه سلبی است( مثل اینکه هر کس نظامی است نمی تواند بدون اجازه از کشور خارج شود. یا هر کس روحانی است نمی تواند ریش خود را بتراشد)

 

پس اگر بنا به صلاح دید عمومی و بنا به ملاحظه تاریخ یک مملکت و آثار سوء یک موضوع، برای نظامی ها  محدودیتی لحاظ شد این « کار قابل توجیه» است. و اگر یک انسان نظامی نخواست که به این محدودیت تن دهد، می تواند آن شغل را انتخاب نکند یا اگر قبلا هم انتخاب کرده، از آن استعفا دهد.

چنانکه در ابتدای انقلاب، امام خمینی به اعضای سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی فرمودند یا در سپاه بمانند و یا در کار سیاسی و حزبی مشغول باشند.  همچنانکه امام به امامان جمعه سراسر کشور تکلیف کردند یا امام جمعه بمانند و یا در حزب جمهوری اسلامی فعالیت داشته باشند.

 

– در ایران، بنا به آنچه تا کنون به کرات نوشته شده و به طور مکرر بوسط رهبر معظم انقلاب مورد تأکید قرار گرفته است،

یکی از ملاک های برجسته و خط مشی های روشن که قابل تغییر نیست، سخنان و وصایای امام خمینی است. و چنانکه به وضوح روشن است

«حضور نظامیان در سیاست، از مواردی است که نه یک بار بلکه در مواقع مختلف و مهمتر از همه در وصیت نامه الهی سیاسی ایشان ، مورد اشاره و تأکید بوده است.»

اینکه فردی با جایگاه نظامی و استعفا نداده وارد سیاست شود یعنی سیاه چاله ،یکی از بزرگترین خطرات برای امنیت ملی نظام است هر نظامی که عشق سیاست در سر دارد باید اول استعفا دهد و یک شهروند عادی شود در آن صورت می تواند در امور اجرایی و سیاسی ورود پیدا کند

سیاه چاله تخلفات  عیسی شریفی قائم مقام آقای قالیباف هنوز در پیش روی دیده گان جامعه است

وقتی مقرر شد به ابر تخلف های ایشان رسیدگی شود حضرات فرمودند عیسی شریفی نظامی بوده و در دادسرای نظامی محاکمه شود و شما هم می دانید آکثرا جلسات دادسرای نظامی به علت مسائل امنیتی هرگز نمی تواند رسانه ای  شود  آدرس غلط به مردم ندهید از این سیاه چاله نظام و انقلاب ضربات مهلکی متحمل شده اند از بسط و گسترش این سیاه چاله چه منافعی را دنبال می کنید ؟

مطابق فرمان امام هیچ نظامی (چه با اقبال ملی و چه بدون اقبال ملی) ،نباید در سیاست دخالت کند و البته ورود به عرصه انتخابات، آن هم در شرایطی که همه هویت این انتخابات ،سیاسی است، ورود به سیاست است. و چنین کاری لاجرم نظامی ها و مجموعه ارکان آن را درگیر جناح بازی های داخلی می کند. ( مگر اینکه اصلا انتخاباتی نباشد تا در رقابتی نفس گیر رییس جمهوری تعیین شود)

و چه بسیار ارزشمند است سخنان چند روز پیش سخنگوی سپاه که گفته بود  «{شهید سلیمانی} خطاب به من گفت: «به‌عنوان مسئول روابط‌عمومی و سخنگوی سپاه می‌خواهم چیزی را به شما بگویم.

هر موقع شنیدید که قاسم سلیمانی می‌خواهد کاندیدای ریاست‌جمهوری شود، نیازی نیست که شما با من تماس بگیرید و صحت و سقم موضوع را جویا شوید. از جانب من مسئول هستید که این موضوع را به‌شدت تکذیب کنید؛ زیرا آن چیزی که من به‌عنوان یک پاسدار می‌خواهم، سربلندی و عزت مردم ایران است و اساسا به این موضوعات فکر نمی‌کنم.»

خواننده ارجمند لطفا نظر خود را در مورد مطلب فوق برای ما ارسال فرمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.