سایت تحلیلی، خبری

قانونگذاران آمریکایی : «جو بایدن»، نباید به برجام باز گردد

حمایت مجدد قانونگذاران امریکایی از ترور شهید سلیمانی

اسم شب -قانونگذاران آمریکایی : رئیس‌جمهور «جو بایدن»، نباید به برجام باز گردد تعداد زیادی از قانونگذار آمریکایی در نامه‌ای به «جو بایدن»، رئیس‌جمهوراز او خواسته‌ند به توافق هسته‌ای با ایران برنگردد و سیاست «فشار حداکثری» علیه ایران را ادامه دهد.

فشار حداکثری باید بماند

این نمایندگان درنامه ای به بیان ادعاهای اثبات‌نشده پرداخته و گفته اند :

یکی از عظیم‌ترین میراث‌های رئیس‌جمهور دونالد جی ترامپ این است که هیچ دولتی بیشتر از دولت او برنامه‌های حامی اسرائیل نداشته است.»

 

توافق هسته‌ای ایران از نخستین روز، توافقی شکست‌خورده بوده. این توافق جلوی ایران هسته‌ای را نگرفت و از زرادخانه هسته‌ای ایران حمایت کرد و حمایت این کشور از تروریست‌ها را تسهیل کرد.

قانونگذاران آمریکایی در این نامه از اقدام تروریستی دولت آمریکا در به شهادت رساندن سردار «قاسم سلیمانی»، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز حمایت کرده‌اند.

 

نگارندگان نامه مدعی شده‌اند سیاست موسوم به «فشار حداکثری» که دونالد ترامپ بعد از خروج از برجام علیه ایران به کار گرفت موفقیت آمیز بوده است. آنها در بخشی از نامه نوشته‌اند: «اقتصاد ایران در آستانه فروپاشی است.»

 

«رفع تحریم‌ها و ورود مجدد به توافق ایران در مقطع کنونی حتی از توافق اصلی بدتر خواهد بود، چرا که بخش‌هایی از این توافق نظیر ممنوعیت فروش سلاح‌های روسیه و چین به ایران همین حالا منقضی شده‌اند و بخش‌های دیگر ظرف چند سال آینده منقضی می‌شوند.»

 

در این بخش از نامه آمده است:  جایگزین کردن کارزار فشار حداکثری با کارزار امتیاز حداکثری تنها ایران را جسور خواهد کرد.» و ما بسیار نگران هستیم

 

حامیان این نامه در ادامه مدعی شده‌اند سیاست جو بایدن در این زمینه رژیم صهیونیستی را تهدید خواهد کرد: «مماشات در برابر حکومت ایران، امنیت آمریکا و ایمنی نزدیکترین متحد ما اسرائیل را تهدید می‌کند.»

 

اعضای تیم بایدن با آنکه گفته‌اند قصد ندارند در آینده نزدیک برجام را بررسی نمایند و برسی آن  را بعد از «پایبندی ایران به توافق» انجام خواهند داد.

 

خواننده ارجمند لطفا نظر خود را در مورد مطلب فوق برای ما ارسال فرمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.