سایت تحلیلی، خبری

نتایج انتخابات شهرداری ها در استانبول با دستور اردوغان باطل شد

شورای عالی انتخابات ترکیه به درخواست ارغان نتایج انتخابات شهرداری ها را باطل کرد

نتایج انتخابات شهرداری ها در استانبول با دستور اردوغان باطل شد .نتایح انتخابات شهرداری های استانبول بر اساس رای شورای عالی انتخابات این کشور باطل اعلام شد. رای‌گیری برای انتخاب مجدد شهردار در تاریخ ۲۳ ژوئن برگزار خواهد شد.

کودتای اردوغان
اسم شب

نتایح انتخابات شهرداری های استانبول بر اساس رای شورای عالی انتخابات این کشور باطل اعلام شد. رای‌گیری برای انتخاب مجدد شهرداردر تاریخ ۲۳ ژوئن برگزار خواهد شد.

به موجب این رای برای تعیین شهردار باید انتخاباتی جدید  برگزار شود که بر اساس آخرین بازشماری آراء در آن «اکرم امام اوغلو» نامزد حزب «جمهوریخواه خلق» از جناح چپ میانه به عنوان فرد پیروز و شهردار معرفی شده بود.

پس از اعلام نتایج بازشماری آراء در استانبول پیروزی نامزد حزب جمهوریخواه خلق به معنی پایان ۲۵ سال حاکمیت حزب «عدالت و توسعه» حزب «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور این کشور بر بزرگ‌ترین شهر ترکیه ارزیابی شد.

درخواست برای ابطال آراء و برگزاری مجدد انتخابات شهرداری ها در استانبول پیش از این توسط حزب حاکم بر ترکیه «عدالت و توسعه» و نیز شخص رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور مطرح شده بود.

حزب اسلامگرا و محافظه کار ریاست جمهوری در ترکیه با ادعای وجود موارد «غیرعادی» در روند برگزاری انتخابات شهرداری های استانبول در ۳۱ مارس گذشته همچنین خواستار برگزاری انتخابات جدید در این شهر شده بود.

یورونیوز نیز گزارش داد که اینک با خبری که آناتولی و دیگر خبرگزاری های رسمی جهان منتشر کرده اند باطل شدن نتیجه انتخابات شهر استانبول قطعی است و به نظر می رسد که شورای عالی انتخابات ترکیه به درخواست رئیس جمهوری این کشور پاسخ مثبت داده است.

خبرگزاری آناتولی روز یکشنبه اعلام کرده بود که مقامات این کشور به وجود ارتباط هایی میان یک «سازمان تروریستی» و مسئولان دفاتر رای گیری در انتخابات شهرداری های استانبول پی برده اند.

بر اساس این گزارش بازرسان این پرونده به شواهدی دست یافته اند که نشان می دهد چهل و سه تن از مسئولان دفاتر رای گیری در استانبول با شبکه «فتح الله گولن» یکی از مخالفان سرسخت دولت اردوغان که آنکارا وی را به تدارک و سازماندهی کودتای نافرجام اخیر در این کشور متهم می کنند، در ارتباط بوده اند.

بنابراین گزارش، حزب حاکم عدالت و توسعه نتیجه انتخابات شهرداری های ماه مارس در شهر آنکارا را نیز به رقبا واگذار کرد.

 

خواننده ارجمند لطفا نظر خود را در مورد مطلب فوق برای ما ارسال فرمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.